Bawełna laminowana

Bawełna PCV

Mamy zaszczyt zaprezentować Wam kolekcję tkanin bawełnianych laminowanych PCV.

Większość tkanin z tej kolekcji pochodzi z Wielkiej Brytanii.

W odróżnieniu od cerat, które są materiałami z PCV naniesionego najczęściej na siatkę, flizelinę, rzadziej na płótno, nasze nowe nabytki to tkaniny bawełniane z wzorem, na które w procesie produkcyjnym naniesiono cienką, elastyczną warstwę tworzywa. W przypadku cerat nadruk (wzór) naniesiony jest wprost na powłokę PCV, podczas gdy bawełna laminowana to gotowa tkanina ze wzorem, której powierzchnię chroni przed wilgocią i działaniem innych czynników fizycznych cienka warstwa polichlorku winylu.

Do szycia

Bawełna laminowana bardzo dobrze sprawdzi się jako materiał do szycia wszelkiej nieprzemakalnej galanterii - toreb, plecaków, sakw rowerowych. Dodatkowo od wewnętrznej strony nasza bawełna PCV przedstawia się jak każda inna tkanina bawełniana. Jest również odporna na rozerwanie, dlatego polecamy ją klientom, którzy chcieliby się zająć szyciem przedmiotów nieprzemakalnych.

Jako obrus

Mimo, że bawełna laminowana ceratą nie jest, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wykorzystać ją jako obrus. Jeśli planujecie zakup ceraty na obrus, a szczególnie podobają się Wam wzory bawełn laminowanych nie wahajcie się z zakupem. Sprzawdzą się doskonale.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą bawełny PCV >>

 

Pranie

Producenci dostępnej u nas bawełny laminowanej nie zalecają prania automatycznego. Nie wiemy jak zachowa się materiał w pralce w zależności od temperatury i programu. Być może niedługo spróbujemy to przetestować. Rekomendowanym przez producentów sposobem czyszczenia jest - podobnie jak w przypadku ceraty - wycieranie na mokro zmywakiem.