Chalk Cloth ™

Rysowanie po ceracie - Chalk Cloth  ™

Jest nam niezmiernie miło przedstawić ten niecodzienny produkt. Jest to tkanina, po której można rysować kredą jak na tablicy szkolnej. Kreda bardzo dobrze trzyma się powierzchni, przez co rysunki są niezwykle wyraźne i trwałe i jest stosunkowo niewiele pyłu kredowego, na pewno mniej niż w czasie rysowania po typowej tablicy.

Tkanina tablicowa jest bardzo trwała, a jednocześnie elastyczna. Na tyle szorstka, aby dało się po niej rysować kredą i jednocześnie miękka i giętka jak typowa cerata.
 Mata do rysowania

Wypróbowaliśmy Chalk Cloth w roli maty do rysowania dla dwójki maluchów. Dziewczyny bawiły się długo na małym kawałku tkaniny. Po zamalowaniu niemal całej powierzchni wystarczyła wilgotna szmatka by można było na nowo rysować, od razu, bez czekania aż wyschnie. Pyłu w zasadzie nie było. Zastanawialiśmy się, jak sprawdziłby się większy arkusz, taki, na którym można byłoby usiąść i rysować dookoła siebie.
 

Zastosowania tkaniny

Przyszło nam do głowy kilka ciekawych zastosowań Chalk Clotha:        

  • Lamperia do malowania - wystarczy nakleić pas tkaniny wysokości 1.20 wzdłuż ściany by otrzymać swego rodzaju lamperię. Okazuje się wprawdzie, że to już gdzieś było, zobaczcie sami.       
  • Proporczyki - można nimi udekorować pokój na każdą okazję, potem okolicznościowy napis można łatwo zmienić na inny. Realizacja na przykład tutaj.       
  • Dowolnych rozmiarów i kształtów tabliczki kredowe - dzięki elastyczności i łatwości obróbki można z tkaniny tablicowej robić przeróżne tabliczki, tutaj tabliczka w gustownej ramie.       
  • Obicie stolika - tak jak tu.