Polityka prywatności

Dane osobowe

W oleado.pl gromadzimy jedynie dane osobowe niezbędne do realizacji zamówienia, czyli w skrócie dane umożliwiające dostawę towaru do Klienta i kontakt z Klientem w przypadku wystąpienia jakichś trudności związanych z dostawą.

Nie przetwarzamy danych osobowych w celach marketingowych - nie oferujemy reklamy typu newsletter, nie przekazujemy również danych podmiotom innym niż tym, które co najwyżej pośredniczą w realizacji zamówienia.

Aktualnie dane naszych klientów, w związku z realizacją zamówienia, mogą trafić do następujących podmiotów:

  • Alior Bank S.A. - w przypadku zapłaty przelewem bezpośrednio na konto oleado.pl do banku trafią dane przelewu takie jak nadawca, jego adres i kwota przelewu. Bank nie wykorzystuje w żaden sposób tych danych objętych tajemnicą bankową.
  • Transferuj.pl - w przypadku wyboru metody płatności za pośrednictwem tego serwisu dane klienta muszą zostać jednorazowo przetworzone przez transferuj.pl i udostępnione nam w postaci raportu.
  • Poczta Polska S.A. - w przypadku wyboru tej formy dostawy Poczta Polska jednorazowo otrzyma dane adresowe Klienta, włacznie z numerem telefonu ułatwiającym kurierowi kontakt z Klientem.
  • Paczkomaty.pl (InPost) - w przypadku wyboru tej formy dostawy InPost otrzyma dane takie jak adres e-mail i numer telefonu umożliwiające skuteczną dostawę za pośrednictwem sieci paczkomatów.

 
Zbiór danych osobowych klientów niniejszego sklepu jest obecny w rejestrze prowadzonym przez urząd Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Hasła

Hasła klientów, o ile klient zdecyduje się na założenie konta w naszym sklepie, przechowywane są w formie nieodwracalnie zaszyfrowanej. Nie jest możliwy wgląd w hasło Klienta przez nigoko z obsługi serwisu oleado.pl, łącznie z administratorem serwerów. W razie wątpliwości odnośnie bezpieczeństwa teleinformatycznego danych, zachęcamy do kontaktu z twórcą oprogramowania do obsługi sklepu, firmą Sote sp.j. z Poznania.

Samo oprogramowanie sklepu zostało ocenione przez audytorów niemieckiej firmy Trusted Shops GmbH pod kątem zgodności z polskim i unijnym prawem dotyczącym handlu na odległość i bezpieczeństwa danych.

Wykorzystanie danych

Nasz sklep nie prowadzi newslettera e-mail ani nie wysyła do klientów listów reklamowych pocztą tradycyjną. Oleado.pl posiada oficjalny profil w serwisie Facebook, umożliwiający wygodny kontakt ze społecznością klientów i miłośników naszej działalności.

Na podstawie zamówień składanych w sklepie tworzone są zbiorcze raporty na temat sprzedaży poszczególnych produktów i ogólnych preferencji Klientów. Ponadto każdy zarejestrowany klient ma dostęp do historii swoich zamówień, co może jedynie ułatwiać realizację ewentualnych zwrotów czy reklamacji.

Prawo do modyfikacji bądź usunięcia danych

Każdy klient ma gwarantowane przez ustawodawstwo krajowe prawo do zmiany bądź usunięcia swoich danych z serwisu. Wystarczy, że Klient poinformuje nas o swojej decyzji dotyczącej przechowywania przez nas Jego danych w wiadomości e-mail.